Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie i Parasnowbordzie

26.03.2021

Na początku marca na stokach Podhala odbyły się Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie i Parasnowbordzie – Federacji „Sprawni Razem”  oraz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych  „Start”. Byliśmy tam obecni. Tydzień na Podhalu pod opieką trenerów Łukasza Barana oraz Grzegorza Pomesa spędziła ekipa MKS GB Sport – sekcji narciarskiej ZS SKI Team. Dobre wyniki z zeszłego roku zostały podtrzymane.

W Mistrzostw Polski Sprawnych Razem Zakopane 2021 w konkurencji slalom Mistrzostwo Polski kobiet zdobyła Katarzyna Michno. W kategorii ZD na trzecim miejsce uplasowała się Ania Kubasik, a w kategorii mężczyzn 6 miejsce zdobył Marek Gwizdak. W drugim dniu Mistrzostw w konkurencji slalom gigant Katarzyna Michno zdobyła drugi złoty medal, Ania Kubasik w ZD wywalczyła 3 miejsce natomiast Marek Gwizdak zakończył zmagania na 6 miejscu.

W kolejnych dniach rozegrano Mistrzostwa Polski w Paranarciarstwie i Parasnowbordzie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych  „Start” na stokach Jurgowa.
Slalom gigant w kategorii OPEN NI Kobiet wygrała Katarzyna Michno, natomiast Ania Kubasik zajęła 5 miejsce. W bardzo licznej kategorii OPEN NI Mężczyzn Marek Gwizdak zajął 9 miejsce, Mateusz Gwizdak był 11 a Jakub Gwizdak 12.

Następnego dnia Katarzyna Michno zdobyła czwarty złoty medal tym razem w slalomie. Anna Kubasik po dobrym pierwszym przejeździe zajmowała wysokie 5 miejsce, niestety w drugim ominęła bramkę i została zdyskwalifikowana. Mimo tego zawodniczce należą się  ogromne brawa za walkę! W kategorii mężczyzn na trudnej technicznie trasie 10 miejsce zajął Marek Gwizdak, Jakub Gwizdak był 12, a Mateusz Gwizdak 13.

Sukcesy sekcji nie były by możliwe gdyby nie zaangażowanie instruktorów i trenerów prowadzących na co dzień treningi sekcji narciarskiej MKS GB Sport – ZS SKI Team: Magdaleny Poczynek, Łukasza Barana oraz Grzegorza Pomesa.

Osobne brawa należą się zawodnikom, którzy tak dzielnie startują i trenują z tak wielkim zaangażowaniem. Osiągane wyniki to efekt super realizacji treningów przez świetnych sportowców walczących całym sercem od pierwszej do ostatniej bramki.

Ekipie trenersko - zawodniczej jeszcze raz wielkie, wielkie gratulacje :)  oraz słowa uznania za mega starty i pracę którą wykonują.

Szczegółową relację z zawodów można znaleźć na Facebooku ZS SKI Team pod linkami:

Dzień Pierwszy Mistrzostw Polski - Sprawni Razem - Zakopane 2021

Dzień Drugi Mistrzostw Polski - Sprawni Razem - Zakopane 2021

Dzień Trzeci Mistrzostwa Polski - Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start - Zakopane 2021

Dzień Czwarty Mistrzostwa Polski - Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start - Zakopane 2021